Ži tak, ako ti káže srdce!

Published by sunrice on

Môžem o sebe bez pochýb tvrdiť, že som celkom šťastný človek. Držím sa pár zásad a niekoľko mojich priateľov ma poprosilo o to, aby som ich spísal, pretože si myslia, že by mohli byť inšpiratívne aj pre druhých. Tak som ich spísal, neviem, či to niekomu pomôže, ale som si istý, že to nebude na škodu.

  1. Skutočná sloboda je to, keď ste samy sebou bez toho, aby ste od kohokoľvek potrebovali povolenie. Inými slovami, kašlite na to, čo si druhý myslia. Ale tak skutočne. Robte proste to, čo prináša šťastie a radosť vám, zbytočne sa neviažte spoločenskými konvenciami a očakávaniami. Keď sa vám páčia kuchyne na mieru, zadovážte si kuchyne na mieru, aj keď vám mama tvrdí, že to je zbytočné a tie z Ikea sú najlepšie. Buďte takými, akými skutočne ste. Robte to, čo skutočne chcete robiť. Vyberte si muža, dovolenku, prácu, bývanie podľa vašich predstáv. Majte koľko detí, koľko chcete mať. Študujte alebo buďte bezdomovcom. Všetko je to na vás. Raďte sa svojim srdcom, to vie najlepšie. Vo všetkom!
  2. Ako sa riadim svojim srdcom? Nasledujem svoju radosť. Jednoducho robím, čo ma baví a keď niekde cítim problém, nesústredím sa na neho ale hľadám riešenie, keď sa riešenie nedá nájsť a situácia je stále nepríjemná, odídem z nej. Väčšinou. Samozrejme keď sa to nedá, okamžite odísť, snažím sa, aby som to nebral príliš vážne. Všetko raz pominie.
  3. Nájdu sa ľudia, ktorý vám váš názor budú chcieť silou mocou vziať. Už len preto, že sa vymyká konvenciám. Ľudia, ktorý sú presvedčení, že najlepšie sú proste diamantové kotúče s vami proste nebudú chcieť súhlasiť, že vám stačia aj obyčajné alebo by ste ich chceli z jednorožčej peny. Základ je, udržať si sám seba za každých okolností. S tými, čo sú neodbytný mám jednoduchý proces. Nedebatujem s nimi.
Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *