Niekto sa s podnikateľským duchom už narodí

Published by Adam Potočný on

Peter mal od malička podnikateľského ducha. Skutočne od malička. Najlepšie sa to dá ukázať na konkrétnom príklade z jeho detstva, v čase keď mala asi 5 rokov. Pamätáte si takú tú dlhú žuvačku zarolovanú do špirály? Tak presne tú si on kupoval vtedy za 20 korún a predával po malých kúskoch za dve koruny. Väčšinou urobil z jednej dlhej žuvačky 100 malých kúskov, to znamená že žuvačku dokopy predal za 200 korún. Čistý zisk 180 korún, to znamená 800 percentný zisk. Neuveriteľné.

Veľmi skoro mu bolo jasné, že sa bude živiť podnikaním. Jeho prvá predajňa bola zameraná na plastové okná. Skupoval kvalitné, ale kvôli rôznym dôvodom vyradené plastové okná zo zahraničných veľkopodnikov za výrobnú cenu a otvoril si obchodík v malom mestečku, kde býval. V okolí mal najlepší výber za najlepšie ceny a jeho firma mu do troch mesiacov vrátila celú investíciu a začala zarábať. Postupne, vždy keď prišiel na to, že  v meste chýba nejaký druh sortimentu, našiel vhodného predajcu, skupoval za výhodné ceny a predával ďalej. Za pár rokov sa jeho obchod zväčšil a predával skutočne obrovský sortiment. Mohli ste u neho nájsť plastové okná, športový kočík ale aj záhradnú hojdačku či mestský bicykel.  Neskôr prišiel na to, že ak bude na svojej predajni poskytovať miesto pre reklamu iným firmám, vytvorí si tým ďalší pasívny príjem. Prvá bola ppc reklama a neskôr pridal aj ďalšie.

Peter bol skrátka šikovný podnikateľ a keď už mal na účte milióny, začal obchodovať s nehnuteľnosťami.

Dnes sa Peter živí už len pasívnym príjmom a má dostatok voľného času, ktorý aktívne využíva. Cestuje po svete, pomáha chudobným, prispieva na rôzne nadácie a charity a v neposlednom rade dobrovoľne robí na školách prednášky o finančnej gramotnosti, o schopnosti dobre zaobchádzať s peniazmi a o princípoch jeho úspešného podnikania.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *