Komfortné záhradné domčeky

Published by sunrice on

big wooden garden house

Ak máte priestrannú záhradu a zvažujete jej využitie, môžete porozmýšľať o kúpe záhradného domčeka pre vašu rodinu. Zahradny domcek nám slúži takmer na všetko, či už ide o našich domácich pomocníkov, náradie alebo pre celú rodinu. Dnes si ho už môžete nechať postaviť úplne sami alebo vám môže projekt vypracovať odborník. Najlepšou možnosťou je, ak máte k dispozícií dostatok miesta na realizáciu domčeka, ktorý vám bude slúžiť na uskladnenie náradia, nábytku a záhradnej techniky.

Prečo je dobré mať komfortný záhradný domček?

Ak chcete od začiatku využívať zahradne domceky účelne, je potrebné, aby ste presne vedeli čo budete od domčeka vyžadovať. Sklad a záhradné posedenie sú dve alternatívy, od ktorých sa bude využitie vášho domčeka odvíjať. Ak sa rozhodujete pre stavbu, ktorá má slúžiť len pre náradie a domáce potreby, nemusíte si robiť s meraním a veľkosťou pozemku starosti, pretože si pokojne vystačíte so záhradným domčekom 3×3 metre.

Na čo by ste mali rozhodne myslieť?

Podľa jeho využitia, potom musíte prispôsobiť tiež jeho rozmery a materiál. S veľkosťou záhradného domčeka súvisí tiež počet okien, vybavenie vo vnútri alebo terasa. Nezabúdajte tiež na jeho umiestnenie na vašom pozemku. Zahradny domcek by rozhodne nemal pôsobiť nepokojným alebo rušivým dojmom oproti ostatným stavbám na dvore, potrebujete k nemu mať nerušený prístup.

Malý alebo väčší záhradný domček?

Malé stavby neznamenajú hneď nevyužiteľné alebo málo priestorné. To isté platí aj pre zahradne domceky, môžete do nich šikovne uskladniť veľa náradia a iných vecí. Vďaka menšiemu domčeku sa v ňom môžete tiež lepšie zorientovať a ušetríte na jeho nákladoch. Medzi stredné zahradne domceky môžete zaradiť hlavne stavby z plechu a dreva. Práve zahradne domceky z týchto materiálov majú väčšie rozmery. Síce sú drevené domčeky trochu drahšie, avšak ako stavby sú naozaj kvalitné s dlhou životnosťou. Vďaka svojmu materiálu tiež skvele zapadajú do záhrady. Väčšie zahradne domceky ponúkajú všetkým majiteľom dostatok komfortu a možnosti na rekreačné účely, poprípade si môžete k domčeku zabezpečiť tiež terasu.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *