Chcete si nájsť partnera? Nemôžete sa báť ostať samy!

Published by Adam Potočný on

Znie vám nadpis tohto článku paradoxne? Možno to tak na prvý pohľad vyzerá, ale skutočnosť je taká, že to naozaj funguje. Až keď sa naučíte byť samy so  sebou naozaj radi , nebudete sa samoty báť a dokonca si ju budete užívať,  tak až potom ste vytvorili stabilný základ pre nájdenie vyrovnaného partnera a vytvorenie kvalitného partnerského vzťahu.

Funguje to jednoducho. Kým budete sám so sebou nešťastný, budete stále hľadať šťastie v niekom inom a budete takzvane žobrať o lásku, nájdete si len niekoho, rovnako žobrajúceho a spoločne si vytvoríte vzťah postavený nie na slobodnej láske ale na strachu zo samoty a pripútanosti. Druhá možnosť je tá, že si nájdete niekoho, kto potrebuje aby od neho niekto jeho lásku žobral, niekoho kto nad vami bude potrebovať cítiť moc. Ani jedna ani druhá možnosť netvoria stabilný základ pre kvalitný vzťah.

A ako si teda predstavujem kvalitný vzťah a vyrovnaných partnerov? Je to stretnutie dvoch ľudí, ktorý vedia, že v tom druhom nenájdu trvalé šťastie. Ľudia, ktorý chápu, že samy sú tvorcom svojho šťastia  a nemôžu od druhého požadovať, aby bol zodpovedný za ich pocity. Ľudia, ktorý majú rady samy seba a sú si navzájom príjemnými spoločníkmi a spoločne vytvoria zdieľaný pocit ešte väčšej stability a radosti. Ľudia, ktorý vedia, že samy to zvládnu a svojho partnera berú ako čerešničku na torte, niečo čo im ich už aj tak spokojný život ešte spríjemní. Pretože predsa len, všetci túžia po spojení, po ľudskej blízkosti, po vzájomnej úcte a láske.

Je dôležité nevzdať sa v partnerskom živote svojich koníčkov, zaujíma vás ako sa vyrába prírodná zubná pasta a venujete tomu veľa času? Neprestávajte len kvôli partnerovi. Vždy vás fascinovali realizácie interiérov, venujte sa tomu určite aj naďalej! Pravá láska neobmedzuje, ale práve podporuje a dáva krídla!

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *